Naravoslovni dan šestošolcev

V četrtek, 6.10.2022, smo šestošolci opravili prvi naravoslovni dan v tem šolskem letu. Izvedli smo ga na lovski koči Lovske družine Dramlje v Jazbinah. Že samo jutro nam je peš pot v Jazbine  pobarvalo v jesenske barve, zraven pa nas je grelo še sonce. Po 45 minutah zmerne hoje smo prišli k lovski koči, ker smo najprej pomalicali. Potem nam je gospod Zdravko Mastnak, član lovske družine skupaj še z dvema lovskima prijateljema predstavil delo zelene bratovščine, šege in običaje ter divjad, ki v naših gozdovih prebiva. Izkazali smo se kot odlični poslušalci in na koncu postavili kar nekaj vprašanj. Lovci so nas pogostili tudi s toplim čajem in napolitankami.

Z učiteljico Tatjano smo potem raziskali okolico lovskega doma, tako da smo  ponovili poznavanje drevesnih in grmovnih vrst. Odlično nam je šlo! Našli smo tudi veliko plodov in na koncu jedli plod bukve – žir.

Ko smo se vračali po gozdni poti proti Dramljam, smo nekateri za domače kosilo nabrali tudi nekaj dežnikaric.

Dan v naravi je prijetno minil, veliko novega smo se naučili in še več videli.

Zahvaljujemo se Lovski družini Dramlje za predavanje in pogostitev.

Učenci 6. razreda

Ta vnos je bil objavljen v Galerija, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.