KLOBUKI V ŠENTJURJU

Ob koncu lanskega leta so v Šentjurju razpisali likovni natečaj ob obletnici pisateljice Ele Peroci, ki je s svojimi pravljicami navduševala otroke, njene knjige pa so vedno spremljale zelo kakovostne ilustracije. Pri likovnem projektu so sodelovale vse šole v Šentjurju, učenci pa so naslikali klobuke, saj je pisateljica opisala v svoji knjigi MOJ DEŽNIK JE LAHKO BALON, deželo KLOBUČARIJO, kjer na vrtovih in travnikih rastejo klobuki. Likovni ustvarjalci so pri svojih izdelkih prikazali kaj lahko postaneš, ko si nadeneš klobuk. Izbrane klobuke je JSKD Šentjur razstavil na KOCKI na Svetinovem vrtu Centra kulture Gustav. Učenci 7B razreda so pri urah LUM naslikali nekaj zanimivih klobukov. In kdo vse ima razstavljen klobuk? Anže Aužner, Gaber Gruber, Ela Križnik, Vita Tilinger in Zarja Vrečar.

Vsem ustvarjalcem iskrene čestitke in želimo, da si njihove klobuke ogleda veliko Šentjurčanov.

Ta vnos je bil objavljen v Novice. Zaznamek za trajno povezavo.