TD – Šesti in sedmi razredi o varnosti na spletu

V torek, 17. 5. 2022, so imeli učenci 6. in 7. razredov tehniški dan na temo varne rabe interneta.

Pogovarjali smo se obnašanju, primernih in neprimernih oblikah vedenja pri uporabi interneta.  Vsi učenci so se udeležili štirih različnih delavnic, kjer so spoznavali, kako se širijo novice po spletu – resnične in neresnične, kako se lahko naša samopodoba ali pa predstava o drugih spremeni na spletu, kako moramo zaščititi naše naprave in naše zasebne podatke, kako se obnašamo oz. kako reagiramo v posameznih primerih, kaj je to medvrstniško nasilje in kako se skupaj borimo proti njemu.

Ob zaključku dneva so vsi skupaj tekmovali na kvizu iz znanja o tej tematiki. Ugotovili smo, da je tematika zelo pomembna, a tudi veliko preobširna, da bi jo bilo možno predelati v enem dnevu. O pasteh in nevarnostih spleta se je potrebno izobraževati vsak dan.

Vtisi po končanih dejavnostih so bili zelo pozitivni, učenci so zelo dobro sodelovali in pokazali, da se želijo in lahko o teh stvareh odkrito pogovarjajo. Učitelji in starši pa jim moramo prisluhniti in jih bodriti pri izbiri pravilne poti.

Nekaj uporabnih povezav za učence, starše in učitelje.

SAFE.SI – Točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje

VARNI NA INTERNETU – Najpogostejše težave in rešitve s katerimi se srečujejo uporabniki interneta

SPLETNO OKO – Skupaj za zaščito otrok. Točka za prijavo posnetkov spolnih zlorab otrok na internetu.

Ta vnos je bil objavljen v Dnevi dejavnosti, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.